Loading…
Pavarësia Sopa, vajza që lindi bashkë me Republikën e Kosovës
  • 16/02/2019 | 19:56

Pavarësia Sopa, vajza që lindi bashkë me Republikën e Kosovës

Nesër bëhen 11 vjet kur Kuvendi i Kosovës u mblodh për të lexuar Deklaratën e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.


E mes gëzimit e festës së pareshtur atë ditë dhe ditëve vijuese, në jetë erdhi edhe një Pavarësi tjetër, ajo me mbiemrin Sopa.

Në videon promovuese, vajza 11 vjeçare, Pavarësia Sopa, e cila lindi në ditën e njëjtë, kur u shpall Pavarësia më 17 shkurt, 2008 flet për ditëlindjen e saj dhe përvjetorin e 11-të të Ditës së Pavarësisë së Kosovës.

Videoja është përgatitur nga Divizioni për Komunikim me Publikun i Ministrisë së Punëve të Jashtme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë