Loading…

Pavarësia, vajza që u lind me 17 shkurt 2008

  • 18/02/2017 | 08:19

Pavarësia, vajza që u lind me 17 shkurt 2008

Vajza e cila u lind 17 shkurt 2008, në ditën kur Kosova u bë shtet i pavarur, u pagëzua me këtë emër.


Ajo është foshnja e parë e lindur në shtetin e ri, pasi u lind vetëm pesë minuta pasi kryeministri Thaçi kishte paraqitur Deklarata e Pavarësisë së Kosovës.

Image
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë