Loading…

PDK dhe LDK lidhin koalicion në këtë komunë

  • 11/11/2021 | 19:44

PDK dhe LDK lidhin koalicion në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje koalicioni për balotazhin që do të zhvillohet me 14 nëntor.


Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga zëdhënësi i degës së LDK-së në Klinë Islam Raci.

Me këtë marrëveshje LDK do ta përkrah kandidatin e PDK-së Esad Racin.

Ai në raundin e dytë do të garojë përball kandidatit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Zenun Elezaj, i cili është njëherësh kryetar aktual i Klinës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë