Loading…

PDK do të bënte koalicion edhe me Vetëvendosjen

  • 15/11/2016 | 21:03

PDK do të bënte koalicion edhe me Vetëvendosjen

Shukri Buja, ish-kryetar i Komunës së Lipjanit, tani deputet në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është i hapur për koalicion me të gjitha partitë, madje edhe me Vetëvendosjen.


Ai i ftuar mysafir në emisionin Komiteti në TV Dukagjin, ka thënë se preferencë për koalicion pas zgjedhjeve të parakohshme ka AAK-në dhe Nismën, por nuk e përjashton as Vetëvendosjen.

Ndërsa, duke folur për zgjedhjet e parakohshme, Buja ka thënë se kërkesën për prishje të koalicionit me LDK-në nuk është duke e bërë krye n’veti.

Sipas deputetit të PDK’së, prishja e koalicionit nuk është vetëm kërkesë e tij personale, por ai ka përmendur se brenda partisë ka anëtarë të tjerë që duan të shkojnë në zgjedhje, madje prononcim se vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme ka bërë edhe kreu i PDK’së, Kadri Veseli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë