Loading…

PDK e LDK arrijnë marrëveshje për bashkëqeverisje në Klinë, bëjnë fushatë për Esat Racin

  • 11/11/2021 | 14:26

PDK e LDK arrijnë marrëveshje për bashkëqeverisje në Klinë, bëjnë fushatë për Esat Racin

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, degët në Klinë, kanë konfirmuar se kanë marrëveshje koalicioni për balotazhin e 14 nëntorit në Komunën e Klinës.

Kësisoj, kandidati i PDK-së për kryetar, Esat Raci, po përkrahet nga strukturat e LDK-së në këtë komunë, pasi që kanë marrëveshje për të bashkëqeverisur në mandatin e ardhshëm katërvjeçar.

Pas PDK-së, këtë marrëveshje e kanë konfirmuar edhe dega e LDK-së në Klinë. Fadil Gashi nga LDK-ja e Klinës ka thënë se koalicioni mes tyre dhe PDK-së është i zyrtarizuar dhe do të qeverisin së bashku. “Po ka koalicion, është zyrtare”, ka thënë Gashi.

Kandidati i AAK-së, Zenun Elezaj, në raundin e parë të zgjedhjeve kishte arritur të merrte 43.19 për qind të votave, Esat Raci i PDK-së 27.60 për qind të votave dhe Besim Hoti i LDK-së 19.41 për qind të votave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë