Loading…

PDK i siguron 17 ulëse në Kuvendin e Skenderajt

  • 03/11/2021 | 16:01

PDK i siguron 17 ulëse në Kuvendin e Skenderajt

Partia Demokratike e Kosovës prin sa i përket numrit të asambleistëve në Skenderaj.

PDK ka marrë 17 ulëse në Kuvendin Komunal të këtij qyteti.

Pas tyre vjen Lista e Pavarur Bekim Jashari, që i ka siguruar 10 ulëse.

Dy vende i ka Lëvizja Vetëvendosje.

Duhet përkujtuar që pas katër viteve udhëheqje nga Bekim Jashari, tash e tutje Komuna e Skenderajt do të drejtohet nga Fadil Nura i Partisë Demokratike të Kosovës.

Përpos kësaj, PDK ka një përqindje prej 53.98% në kuadër të Kuvendit Komunal.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë