Loading…

PDK: Kjo është arsyeja pse VV s’merr pjesë në zgjedhjet e Drenasit

  • 11/11/2016 | 14:26

PDK: Kjo është arsyeja pse VV s’merr pjesë në zgjedhjet e Drenasit

Partia Demokratike e Kosovës ka demantuar deklaratat e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me mospjesëmarrjen në zgjedhjet në Drenas.

Përmes një komunikate për media PDK thotë se Vetëvendosje nuk ka fuqi politike për të garuar në Drenas.

“Arsyeja e mospjesëmarrjes së Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Drenas, kinse ata nuk duan të përfitojnë politikisht nga një dënim i padrejtë gjyqësor, si ai i rastit “Drenica 2”, është vetëm pretekst pa sens nga ana e kësaj Lëvizjeje, duke i marrë parasysh deklaratat e tyre karshi njerëzve që janë prekur nga ky dënim”, thuhet në komunikatën e PDK-së.

Vetëvendosje pati deklaruar se në këtë kohë janë duke i forcuar strukturat e tyre organizative me njerëz të moshave dhe profesioneve të ndryshme, por në fakt PDK thotë se është krejt e kundërta.

“Pikërisht mungesa e kuadrove, strukturës dhe fuqisë politike në këtë Lëvizje është edhe arsyeja kryesore e refuzimit të pjesëmarrjes në zgjedhjet e jashtëzakonshme”, thuhet tutje në komunikatën e PDK-së./gazetametro.com

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë