Loading…

“PDK- LDK, afër marrëveshja për koalicion”

  • 10/08/2017 | 23:40

“PDK- LDK, afër marrëveshja për koalicion”

Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa- Remi ka theksuar se LDK duhet të bëhet me PDK-në.


Ai në një shënim në “Facebook”, ka theksuar se afër është marrëveshje PDK- LDK.

Sipas tij, LDK edhe nëse hyn me VV, nuk do të mund të qeverisin.

Postimi i plotë:

LDK-ja, edhe nëse i bashkohet VV, prapë nuk mund të qëndrojnë bashkë në pushtet.

LDK duhet të jetë më afer fituesit të zgjedhjeve PDK dhe është reale mundësia e “marveshjes politike”.

PDK bashk me koalicionin para zgjedhor shumë shpejt bëjnë institucionet!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë