Loading…
PDK: LDK e VV janë bërë bashkë për ta bllokuar Shpend Ahmetin
  • 12/07/2018 | 12:26

PDK: LDK e VV janë bërë bashkë për ta bllokuar Shpend Ahmetin

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje po refuzojnë të votojnë për Shqyrtimin e dytë të Projektligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje.

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë që dy partitë opozitare, LDK dhe VV, kanë krijuar aleancë për ta bllokuar Shpend Ahmetin në Prishtinë.

“I vetmi qytet, si komuna që ka ma së shumti probleme me ndërtimet pa leje është Komuna e Prishtinës, dhe tash i kam ra në fije, nashta është e vërtetë që po doni me vazhdu me blloku punën e kryetarit Shpend Ahmeti, është e drejtë e juaja, na në atë kartë s’kem qëndrim, por duke e blloku komunën, i bllokoni edhe qytetarët”, tha Krasniqi.

Vetëvendosje dhe administrata e Shpend Ahmetit në Prishtinë janë në rivalitet të fortë që prej ndarjes që VV’së prej nga Ahmeti bashkë me shumë politikanë të tjerë kaluan në PSD.

VV dhe LDK koordinohen në Kuvend, nuk votojnë disa ligje

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë