Loading…

PDK mbledhë Këshillin Drejtues, mësohet se për çfarë do të diskutohet

  • 28/06/2021 | 17:28

PDK mbledhë Këshillin Drejtues, mësohet se për çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), pas vendimit për  të mbajtur Konventën zgjedhore, ka mbledhur Këshillin Drejtues, ku do të diskutohet rreth zgjidhjeve të brendshme, shkruan Gazeta Metro.


Bujar Cakolli nga PDK, ka thënë se pas vendimit për të mbajtur Konventën e Përgjithshme me 3 korrik, është mbledhur Këshilli Drejtues i kësaj partie, ku temë qendrorë do të jetë paraditja e për zgjedhjet e brendshme.

“Pas vendimit për të mbajtur Konventën e Përgjithshme, temë qendrore e Këshilli Drejtues është përgatitja për zgjedhjet e brendshme, Konventa është e rëndësishme, për zgjedhjen e strukturave të partisë”, ka thënë Cakolli për T7.

Ndryshe, afati i  fundit për paraqitjen e kandidaturës për të parin e PDK’së është 1 korriku (e enjte)./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë