Loading…

PDK në Mitrovicë refuzon koalicionin me Agim Bahtirin

  • 08/12/2016 | 09:07

PDK në Mitrovicë refuzon koalicionin me Agim Bahtirin

Pas prishjes së koalicionit AKR-LDK në Mitrovicë, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Dega në Mitrovicë, Avni Kastrati, ka mohuar mundësinë që PDK-ja në këtë komunë të bëjë ndonjë koalicion të mundshëm me Agim Bahtirin.

“Përgjigja jonë është jo. Nuk bëjmë koalicion me AKR-në e Agim Bahtirit, pasi nuk pajtohemi në parim dhe është në shpërputhje të plotë me konceptin tonë”, ka thënë për KP Kastrati.

Sipas tij, situata e përgjithshme kaotike në këtë komunë dhe shkeljet e panumërta të cilat janë evidentuar deri tani, janë fotografia më e mirë dhe më reale e keqpërdorimeve dhe abuzimeve të shumta nga ana e Bahtirit. Ndryshe, dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Mitrovicë, ka vendosur mbrëmë që të tërhiqet nga koalicioni që kishte me Aleancën Kosova e Re (AKR), pas një vendimi të kryetarit Bahtiri për shkarkimin e drejtorit të arsimit nga radhët e LDK-së Pajazit Hajzeri. LDK dhe AKR ishin në koalicion që nga zgjedhjet e fundit komunale, kur në balotazh kishin shkuar Avni Kastrati i PDK-së dhe Agim Bahtiri i AKR-së, ndërsa për ta mundur Kastratin, LDK kishe pranuar të hyjë në koalicion me AKR-në.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë