Loading…

PDK në Zurich: Si mund të bëhet Myta kryetar i Prizrenit, nëse nuk e mbështet partia e tij?

  • 27/10/2021 | 20:09

PDK në Zurich: Si mund të bëhet Myta kryetar i Prizrenit, nëse nuk e mbështet partia e tij?

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), nëndega në Zurich, ka pyetur me anë të një postimi se si mund të bëhet kryetar i Prizrenit, Mytaher Haskuka, i cili nuk ka mbështetjen as të partisë së tij, shkruan Gazeta Metro.

Në një postim në Facebook, kjo nëndegë ka publikuar një video të Haskukës, ku shihet duke u kundërshtuar ashpër nga asambleistët e Vetëvendosjes (VV), në Prizren.

Madje njëri nga ta i kishte thënë që t’i vije turp se si sillet me asambleistët e partisë së tij.

Ndryshe edhe sot sambleisti në Komunën e Prizrenit, Ilir Gashi nga radhët e VV’së ka dal kundër kryetarit aktual të Prizrenit, Mytaher Haskuka duke e kundërshtuar atë publikisht për disa leje ndërtimi në Prizren. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë