Loading…

PDK: Nisma e LDK po taktizojnë për ta hutuar elektoratin

  • 04/12/2016 | 17:54

PDK: Nisma e LDK po taktizojnë për ta hutuar elektoratin

Pas reagimeve të Lidhjes Demokratike dhe Nismas në Drenas, edhe Partia Demokratike ka reaguar duke theksuar se partitë opozitare janë duke taktizuar me media, për të hutuar elektoratin në Drenas.

Zëdhënësi i shtabit Zgjedhor të PDK-së, Betim Berisha ka ka deklaruar për Gazeta Metro, se “humbja e partive tjera në Drenas është evidente dhe janë duke synuar të krijojnë presion ndaj votuesit me taktizime të ndryshme, me raportime false në media, dhe ne terren tentojnë të demtojnë procesin në zona ku jemi shumicë, për të krijuar parregullsi dhe për ta shvleftësuar rezultatin, në ato zona”.

Ai po ashtu ka treguar se Policia nuk është duke e penguar procesin zgjedhor, por përkundazi është në mënyrë profesionale duke reaguar për ti parandaluar parregullsitë.

“PDK i ka denocuar dy raste deri tash, dhe për të drastet ka reaguar policia sepse raportimet e tona kanë qenë të sakta. Fjala është për rastin e Abrisë se Epërme ku është ndaluar një zyrtarë i Nismës, dhe rasti tjetër në korreticë të ulët ku aktivistio i po të njejtës parti ka tentuar mitëdhënie dhe blerje të vitës”, ka thënë Berisha. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë