Loading…

PDK përfundimisht tregon se nuk do ta votojë Qeverinë Hoti

  • 03/06/2020 | 09:47

PDK përfundimisht tregon se nuk do ta votojë Qeverinë Hoti

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza ka thënë se deputetët e PDK-së nuk do ta përkrahin Qeverinë Hoti.


Hamza një ditë më parë ka thënë se deklaratat e PDK-së kanë qenë të qarta dhe nuk kanë ndryshuar as tani.

“Deklaratat e Partisë Demokratike të Kosovës kanë qenë të qarta gjithmonë, kanë qenë konsistente. Ne prej fillimit e kemi deklaruar rolin tonë që do të jemi në opozitë edhe e kemi deklaruar që nuk do ta përkrahim Qeverinë e cila do të votohet”, tha Hamza për Telegrafin.

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca për votimin për Qeverinë Hoti të mbahet sot në ora 11:00.

Më të fundit
...
  • 02/07/2020 | 08:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë