Loading…

PDK thërret konferencë për media, nuk dihen arsyet

  • 29/10/2022 | 09:36

PDK thërret konferencë për media, nuk dihen arsyet

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do të mbajë sot konferencë për media, transmeton Gazeta Metro.


Sipas njoftimit të Zyrës për Media të kësaj partie, konferenca do të mbahet në orën 13:00.

Në njoftim s’është treguar arsyeja e konferencës, por pritet të jetë lidhur me vendimin e Qeverisë për targat.

Qeveria e Kosovës ka shpalosur një plan për çështjen e targave që lëshohen nga Serbia, që do të zbatohet në disa faza. Plani parasheh që nga 21 prilli i vitit të ardhshëm “të hiqen” të gjitha targat që nuk janë RKS- Republika e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë