Loading…

PDK thotë se Lladrovci nuk e përzuri Pacollin nga lokali

  • 25/11/2016 | 19:47

PDK thotë se Lladrovci nuk e përzuri Pacollin nga lokali

Betim Berisha, zëdhënës i shtabit zgjedhor të Partisë Demokratike të Kosovës në Drenas, ka mohuar raportimet në media se Ramiz Lladrovci i ka kërkuar Behgjet Pacollit ta lirojë tavolinën në një nga lokalet e qytetit.

“Ramiz Lladrovci ka qenë në atë lokal me njerëz në takim. Behgjet Pacolli ka hyrë më pas. Janë përshendëtur nga larg me Lladrovcin. Nuk ka të bëj asgjë me atë që po shkruhet. Nga stafi i Lladrovcit askush nuk ka thënë që Pacolli t’ua liroj vendin. Nuk ka pas asnjë kontakt të afërt të Lladrovcit me Pacollin, vetëm nga larg janë përshëndetur. Shprehim keqardhje për këtë që po qarkullon, por s’është e vërtetë. Kjo është pjesë e fushatës”, tha Berisha, njofton Klan Kosova.

Ish luftëtari i UÇK-së, tash pjesë e AKR-së, Musa Dervishaj, përmes një postimi në Facebook, kishte rrëfyer ngjarjen që thotë t’i ketë ndodhur në një kafiteri në Drenas, ku prezent ishte edhe lideri i AKR-së Behgjet Pacolli.

Ai ka shkruar se te tavolina, në restorantin ku ata po qëndronin thotë të ketë ardhur kandidati i PDK-së për Drenas, Ramiz Lladrovci, dhe u ka thënë ta lirojnë atë vend. Ky i fundit, paraprakisht aty kishte mbledhur disa simpatizantë të tij.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë