Loading…

PDK’ja e shqetësuar me shtyrjen e vendimit për Haradinajn

  • 02/03/2017 | 10:39

PDK’ja e shqetësuar me shtyrjen e vendimit për Haradinajn

Deputetja Blerta Deliu, në emër të Grupit Parlamentar të PDK’së, ka shprehur shqetësimin e partisë së saj për shtyrjen e vendimit për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.


Gjithashtu, ajo ka kërkuar në emër të PDK’së angazhim ndërkombëtar për lirimin e Haradinajt.

“PDK’ja kërkon nga autoritetet e Francës dhe faktori ndërkombëtar të angazhohen në lirimin e Haradinajt”, ka thënë Deliu.

Madje, PDK’ja e konsideruar si padrejtësi mbajtjen e Haradinajt në Francë.

Po ashtu, shqetësim për mbajtjen e Haradinajt ka shprehur edhe LDK’ja, duke kërkuar drejtësi nga autoriteteve franceze.

“Kërkojmë nga drejtësia franceze drejtësi dhe vetëm drejtësi. Asgjë më shumë”, ka thënë Besa Gaxeherri.

Ndryshe, gjykata franceze sot në Francë shtyu vendimin përfundimtar për Haradinajn, me arsyetimin për t’i dhënë kohë autoriteteve serbe për të sjell dëshmi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected].net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë