Loading…

PDK’së i bashkohet kjo parti politike, garojnë në një listë të përbashkët

  • 15/01/2021 | 13:27

PDK’së i bashkohet kjo parti politike, garojnë në një listë të përbashkët

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka nënshkruar një marrëveshje me Lëvizjen për Drejtësi për garë të përbashkët në listën zgjedhore e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Metro.


Në PDK kanë nënshkruar një koalicion me Lëvizjen për Drejtësi.

Këtë e ka bërë të ditur në një konferencë para gazetareve u.d i kryetarit dhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj.

“Dua ti uroj z.Sylejman Qerkezi mirëseardhje në listën tonë si kandidat në kuadër të listës tonë, dua ta siguroj që do të kemi një bashkëpunim të mirëfilltë që ta ndryshojmë Kosovën pas një viti të vështirë që kemi pas në vitin 2020”, ka thënë Hoxhaj. //gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë