Loading…

Peci për ujdinë Kurti-Vucic: Zbatimi do të jetë i veshtirë

  • 19/03/2023 | 11:50

Peci për ujdinë Kurti-Vucic: Zbatimi do të jetë i veshtirë

Drejtori i institutit KIPRED, ish-ambasadori Lulzim Peci,mee një postim në rrjetin social Facebook, ka komentuar rreth ujdisë së mbrëmshme ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vucic, shkruan Gazeta Metro.


Ai theksoi se edhe përse është arritur kjo ujdi, zbatimi i saj do të jetë shumë i vështirë sipas tij.

Peci thotë se me këtë marrëveshje, Kosovës i hapen shumë dyer që deri më tani i kishte të mbyllura.

Postimi i plotë:

Me demek, merre ose merre!
Tani besoj se krejte klasa politike eshte pjekur, dhe nuk ka mbete asnje pa e kuptuar se cfare do te thote presioni i perendimit, e cila tani perfundoi me kete konstelacion te Qeverise se Kosoves.
Arritja e marreveshjes eshte lajm i mire per Kosoven, pasi i hapen shume dyer, te cilat deri me tani kane qene te mbyllura! Zbatimi do te jete i veshtire, por asnje gje e rendesishme nuk behet lehte! Mirepo, permes tejkalimit te ketyre veshtiresive jeta jone do te behet me mire! Na prifte e mbara, dhe mbreterofte paqja e humaniteti ne Kosove e regjion!./gazetametro.net

Kujtojmë që mbrëmë ne Ohër, nën ndërmjetësimin e diplomatëve europian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajcak, kryeminsitri Kurti dhe presidenti serb Vucic arritën marrëveshjen për planin e zbatimit të planit franko-gjerman./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë