Loading…

Pejë, qëllon shtatë herë me armë zjarri kushëririn

  • 29/06/2022 | 23:04

Pejë, qëllon shtatë herë me armë zjarri kushëririn

Vëllezërit B. G e I. G po qëndronin një natë më parë në tarracë, në fshatin Kryshec të Pejës. Ata u qëlluan papritmas me armë zjarri nga J.G, derisa ai kaloi me veturë andej.


Mënyrë natyrale për të rritur epshin tuaj në 30 sekonda.

Viktima I.G mori shtatë plumba në gjoks.

Banorët përreth pohuan që dorasi dhe viktimat janë kushërinj mes vete.

Derisa puna po vazhdonte normalisht këtë të mërkurë, pronari i lokalit nuk pranoi të flasë, duke pohuar që nuk ishte prezent kur ngjarja kishte ndodhur.

E cilat janë informatat e para që u morën në vendngjarje, tregon Fadil Gashi, zëdhënës i Policisë në Pejë.

Që hetimet për zbardhjen e rastit tashmë kanë filluar e pohon Shkodran Nikçi, zëdhënës i Prokurorisë në këtë komunë.

Meqë trajtimin e parë të dy viktimat e morën në Spitalit Rajonal të Pejës, stafi shëndetësor tregoi që I.G është dërguar për trajtim në QKUK, kurse vëllai i tij është liruar për në shtëpi.

E doktori Shaqir Uka nga kujdesi intensiv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, nëpërmjet një përgjigjeje me shkrim, tregoi gjendjen e të plagosurit.

Hetimet mbi rastin janë duke vazhduar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë