Loading…
Pele: Si mund të më krahasoni me Messin? Një lojtar duhet t’i ketë këto aftësi për të qenë më i mirë se unë!
  • 06/12/2018 | 11:02

Pele: Si mund të më krahasoni me Messin? Një lojtar duhet t’i ketë këto aftësi për të qenë më i mirë se unë!

Pele ka thënë se ai nuk mund të krahasohet me Messin pasi argjentinasi është një futbollist që luan vetëm më këmbën e majtë


Legjenda e futbollit Pele në deklaratën e tij të fundit ka shpjeguar pse ai është një lojtar më i madh se sa Leo Messi, transmeton GazetaMetro.

Pele ka thënë se ‘Pleshti’ është i varur nga loja me këmbën e majtë dhe se nuk bën asgjë të veçantë me këmbën e tij të djathtë.

“Si mund të bëni një krahasim mes një djaloshi, i cili përdor topin mirë, gjuan me të djathtën dhe me të majtën, dhe tjetri, që gjuan vetëm me një këmbë, ka vetëm një aftësi dhe nuk e udhëheq topin mirë? Për tu krahasuar me Pele duhet të jetë dikush, që gjuan mirë me të dyja këmbët, por shënon edhe me kokë,” ka thënë Pele. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë