Loading…

Penelope Cruz do të portretizojë Donatella Versace në serialin e famshëm amerikan

  • 22/03/2017 | 17:27

Penelope Cruz do të portretizojë Donatella Versace në serialin e famshëm amerikan

Do të xhirohen gjithsej 10 episode të cilat do të nisin të shfaqen në fillim të vitit tjetër në FX.


Aktorja spanjolle Penelope Cruz do ta luajë rolin e Donatella Versace në sezonën e re të “American Crime Story”.Cruz është aktore fituese e cmimit Oscar me rolin e saj në “Vicky Christina Barcelona”, ndërsa do të sjellë në seritë e reja ikonën e modës, sot 61 vjeçare, motra e dizajnerit Gianni Versace, shkruan Kultplus

20170322165530797600

Seriali ka nisur transmetimin vitin e kaluar, ndërsa një sezonë e ardhshme thuhet se do ti kushtohet aferës së famshme me Monika Lewinskyn./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë