Loading…
Pensionisti holandes kërkon që me ligj t’i “hiqen” 20 vjet nga mosha e tij
  • 08/11/2018 | 17:44

Pensionisti holandes kërkon që me ligj t’i “hiqen” 20 vjet nga mosha e tij

Pensionisti holandez ndjenë që është në formë të mirë psikofizike dhe në kondicion të mirë dhe mendon që mendon që është i diskriminuar edhe në jetë edhe në dashuri, për të cilën kërkoi nga ligji të i hiqen 20 vjet nga mosha e tij e tanishme, ku në vend të 69 të jetë një 49 vjeçarë.


“Ndihem i ri, i fuqishëm, muskuloz dhe kërkoj të më pranohet ligjërisht ky fakt, sepse ndihem i përulur” tha para gjyqit Emily Ratelbeng, transmeton gazetametro.net.

Ai ëhstë trajner personal dhe vetën e quaj “Zoti i ri”.

Ai para gjyqit dhe se kërkesa e tij është e njejtë sikur me ata që kërkojnë në dokumente t’i shënohet “gjinia e tretë’”.gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë