Loading…

Pensionohet aktori Michael J. Fox, shkak shëndeti i tij

  • 20/11/2020 | 22:56

Pensionohet aktori Michael J. Fox, shkak shëndeti i tij

Michael J. Fox thuhet se po pensionohet përsëri për shkak të shqetësimeve shëndetësore.


Aktori, i cili u diagnostikua dekada më parë me sëmundjen e Parkinsonit, ndan mendimet e tij mbi këtë temë në librin e tij të ri “No time like the future”, raporton revista People.

Fox ka pasur së fundi probleme shëndetësore, përfshirë një operacion kirurgjikal të vitit 2018 për të hequr një tumor jo kanceroz nga shpina e tij, shkruan CNN.

Ai shkruan se “Pakësimi i sapolindur i aftësisë sime për të shkarkuar fjalë dhe për t’i përsëritur ato fjalë për fjalë është vetëm gurgullima e fundit në pellg”.

“Është një kohë për gjithçka dhe koha ime për të vendosur një ditë pune dymbëdhjetë orëshe dhe për të memorizuar shtatë faqe dialogu, është më së miri prapa meje,” thuhet se shkruan ai në librin e tij. “Të paktën, tani për tani”.

Fox u bë i famshëm duke luajtur në serialin komedi “Family ties” para se ta bënte atë të madh në filma, duke përfshirë “Back to the future” dhe “Teen wolf” dhe u kthye në televizion në “Spin City”.

Kym und të mos llogaritet si fundi i tij në aktrim, ani pse thotë se po hyn në një pension të dytë.

“Kjo mund të ndryshojë, sepse gjithçka ndryshon. Por nëse ky është fundi i karrierës time të aktrimit, ashtu qoftë”, përfundon aktori.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë