Loading…
Për 1 minutë vdesin 107 persona: Mësoni 6 gjërat që ndodhin çdo një minutë
  • 14/03/2019 | 13:38

Për 1 minutë vdesin 107 persona: Mësoni 6 gjërat që ndodhin çdo një minutë

Është interesant fakti që brenda një minuti mund të ndodhin shumë gjëra, për të cilat mund të mos jeni në dijeni fare. Për shembull çdo 1 minut vdesin 107 persona në botë, apo çdo minutë personat e shtresës së mesme fitojnë 0,013 dollar, trasnmeton Gazeta Metro.


Herët a vonë, çdokush nga ne duhet të kujtohet se sa gjëra ndodhin në botë, në kohën që ne e konsiderojmë shpesh një minutë të “vogël”.

Më poshtë ju sjellim 6 gjërat që ndodhin në çdo një minutë:

1. Çdo minutë verifikohen 5 tërmete.

2. Çdo minutë personat e shtresës së mesme fitojnë 0,013 dollar.

3. Çdo minutë në Shtet e Bashkuara të Amerikës ndodhin tre krime të dhunshme.

4.Çdo minutë në SHBA hidhen rreth 50 kg ushqim i ngrënshëm.

5. Çdo minutë përdoren 55.757 pika karburanti.

6. Çdo minutë  rrufetë godasin tokën 360 herë./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë