Loading…

Për 10 ditë ka vrarë tre burra: Kjo është gruaja vrasëse më e tmerrshmja në Evropë

  • 11/09/2019 | 19:01

Për 10 ditë ka vrarë tre burra: Kjo është gruaja vrasëse më e tmerrshmja në Evropë

Joanna Dennehy, është vrasësja më e tmerrshne që njihet në Evropë, dhe vjen nga Britania e Madhe. Ajo për 10 ditë ka vrarë tre burra, trasnmeton Gazeta Metro.


Jeta e kësaj vrasëseje, e cila është dënuar me burgim të përjetshëm, tani po tregohet në një dokumentar.  Në mars të vitit 2013, policia angleze gjeti trupat e tre burrave në gropa të ndryshme, të cilët i kishte vrarë ajo.

Njërit prej viktimave, të quajtur Kevin Li, Dennehy ia kishte hedhur kufomën pasi i kishte veshur një fustan të zi në pjesën e sipërme të trupit. Kjo bëri që të shpallej menjëherë si kriminelja më e rrezikshme e Britanisë dhe e Europës.

Ajo u kap pasi plagosi dy burra të tjerë, pak ditë pasi vrau tre viktimat, dhe pas dënimit u bë femra e dytë në Britani që merr dënim të përjetshëm.

Në vitin 2018, e burgosura tentoi bashkërisht vetëvrasjen me të dashurën e saj lesbike në burg, por pa sukses.

Ajo ishte e martuar, dhe ka dt fëmijë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë