Loading…

Për bakllava e verë, presidenti pagoi qindra euro në Nju-Jork |FOTO

  • 21/08/2018 | 23:31

Për bakllava e verë, presidenti pagoi qindra euro në Nju-Jork |FOTO

Në faturën mbi 600 dollarë, Hashim Thaci me vartës kishin konsumuar edhe bakllavë. Dy pjesë baklava në Nju Jork i kanë kushtuar kuletës së shtetit 18 dollarë, ose 15 euro.


Por, faturës nuk i mungojnë as verërat. Për 4 verëra ‘Cab Hall’ [Cabernet Hall], Kryeministri ka paguar 384 dolllarë. Po ashtu në faturë janë edhe dy shishe ujë me gaz në vlerë 14 dollarë dhe 3 ujë pa gaz në vlerë 21 dollarë.

Dy cocacola zero në vlerë 7 dollarë, 3 pofritë në vlerë 29 dollarë, 2 jogurta në vlerë 19 dollarë, fruta në vlerë 27.50 dollarë.

Restorani në të cilin ka darkuar Thaci është restoran grek në Nju Jork. Në total vlera e faturës kalon 600 dollarë.

Në shtator të 2011-tës, Hashim Thaci bashkë me varës të tij kishin udhëtuar për në Amerikë. Vetëm për një darkë, në faturën e orës 22:00 ata kishin shpenzuar 667 dollarë ose 580 euro. /kallxo.com

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë