Loading…
Për herë të parë në gjuhën shqipe libri kushtuar Leonardo Da Vinci
  • 25/09/2018 | 14:41

Për herë të parë në gjuhën shqipe libri kushtuar Leonardo Da Vinci

Për herë të parë në gjuhën Shqipe doli nga shtypi vëllimi i parë i librit kushtuar gjeniut të kohërave Leonardo Da Vinci nga studiuesi i jetës dhe veprës së tij autor Xhafer B. Peci .


Në këtë vëllim të autorit ju mund të njiheni më afër me jetën dhe personalitetin e gjeniut Leonardo Da Vinci, frymëzimin e tij rreth krijimit të veprave më të famshme artistike që sot gjinden në botë.

Po ashtu aty mund të gjeni edhe pikëpamjet e tij për vlerat e Artit dhe jetës si dhe shumëçka nga familja, jeta private e mistike e tij

Rreth këtyre dhe shumë detajev tjera mund të zbuloni gjatë leximit të këtij libri .

Promovimi i këtij libri bëhet me datën 28 shtator nga ora 18:00./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë