Loading…

Për herë të parë pas 17 vjetësh, Messi nuk nominohet për Topin e Artë

  • 12/08/2022 | 22:32

Për herë të parë pas 17 vjetësh, Messi nuk nominohet për Topin e Artë

Lionel Messi nuk ishte në mesin e të nominuarve për Topin e Artë.


France Football sot zbuloi një listë me 30 pretendentët për çmimin më të lartë individual në futbollin botëror.

Sulmuesi i PSG’së dhe Argjentinës nuk është nominuar për Topin e Artë për herë të parë që nga viti 2005.

Messi ka fituar shtatë herë Topin e Artë, një rekord botëror. Ai është edhe marrësi aktual i çmimit.

Kjo është lista e plotë e të nominuarve:

Trent ALEXANDER-ARNOLD (ENG, Liverpool)
Karim BENZEMA (FRA, Real Madrid)
Joao CANCELO (POR, Manchester City)
CASEMIRO (BRE, Real Madrid)
Thibaut COURTOIS (BEL, Real Madrid)
CRISTIANO RONALDO (POR, Manchester United)
Kevin DE BRUYNE (BEL, Manchester City)
Luis DIAZ (COL, FC Porto pastaj Liverpool)
FABINHO (BRE, Liverpool)
Phil FODEN (ENG, Manchester City)
Erling HAALAND (NOR, Borussia Dortmund pastaj Manchester City)
Sébastien HALLER (CIV, Ajax pastaj Borussia Dortmund)
Harry KANE (ENG, Tottenham)
Joshua KIMMICH (GER, Bayern Munich)
Rafael LEAO (POR, Milan)
Robert LEWANDOWSKI (POL, Bayern Munich pastaj Barcelona)
Riyad MAHREZ (ALG, Manchester City)
Mike MAIGNAN (FRA, AC Milan)
Sadio MANÉ (SEN, Liverpool pastaj Bayern Munich)
Kylian MBAPPE (FRA, Paris-SG)
Luka MODRIC (CRO, Real Madrid)
Christopher NKUNKU (FRA, RB Leipzig )
Darwin NUNEZ (URU, pastaj Benfica pastaj Liverpool)
Antonio RUDIGER (GER, Chelsea pastaj Real Madrid)
Mohamed SALAH (EGY, Liverpool)
Bernardo SILVA (POR, Manchester City)
SON Heung-min (CDS, Tottenham)
Virgil VAN DIJK (HOL) , Liverpool)
VINICIUS JUNIOR (BRE, Real Madrid)
Dusan VLAHOVIC (SER, Fiorentina pastaj Juventus).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë