Loading…

Për kë e ka fjalën Lutfi Haziri: Nuk po i kuptojë disa persona që po lypin azil politik te Albin Kurti

  • 26/03/2020 | 23:03

Për kë e ka fjalën Lutfi Haziri: Nuk po i kuptojë disa persona që po lypin azil politik te Albin Kurti

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK’së), Lutfi Haziri ka reaguar pas zhvillimeve të fundit politike në vend, ku ka thënë se nuk po i kupton disa persona që po kërkojnë azil politik tek Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro.


Lutfi Haziri ka shkruar një postim në Facebook, ku nuk dihet se kujt i ka dërguar këto mesazhe.

”Oportunistët politikë, që dje kanë dalë në foltore, njerëzit që kanë ndërruar shumë parti, mundohen me e fshi pluhnin e harresës tek njerezit e Kosovës, duke dashur që ta mbulojnë vetën nën çadrën lidershipit të Albin Kurtit. Këta po i kuptoj, por nuk po i kuptoj do tjerë që po lypin azil politik te Albin Kurti”, ka shkruar Haziri.

Kujtojmë që dje tre deputetë të LDK’së, përfshirë Vjosa Osmanin, Haxhi Avdylin e Ardian Shalën votuan kundër mocionit të LDK’së.

Reagimi i plotë i Lufti Hazirit:

LDK nuk e ka në kulturën e saj çeljen e dyerve, largimin e njerëzve përmes dritareve, linçimin e njerëzve përmes…

Posted by Lutfi Haziri on Thursday, 26 March 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë