Loading…

Gazeta Metro është botim i Metro Media Group, që synon të raportoj shpejt, saktë dhe me materiale të plotësuara. Stafi i Metro’s kërkon që prodhimi gjithmonë të sigurojë saktësinë maksimale dhe të analizojë gjithmonë interesat e lansimit dhe prodhimit të fakteve, të kujdeset maksimalisht në përzgjedhjen e stafit dhe bashkëpuntorëve që media do t’ju ofroj hapsirë dhe plasman në platformën tonë mediale.

Të gjitha këto do të mundohemi që të jenë në përputhje trendet moderne, qoftë ideore dhe konceptive, qoftë të dukjes dhe dizajnit, e poashtu edhe duke respektuar të gjitha aspektet ligjore. Arritja e kredibilitetit është esencial në ndërtimin e konceptit dhe vizionit tonë si Metro.

Synojmë të jemi të pavarur. Ne besojmë se pavarësia fitohet dhe arrihet me punë dhe cilësi në fushën dhe lëmin ku punojmë. Andaj edhe vizioni ynë fillon këtu dhe synon të arrij dhe të reflektoj pavarësi konceptuale, finaciare dhe qëndrueshmëri.

Nuk mund të themi se nuk jemi idealistë, sepse vet fakti i iniciimit të kësaj platforme mediale i ka edhe konceptet idealiste që mbështetën diku. Dhe vizioni ynë bazohet në koncepte liberale, si në kuptimin politik e shoqëror, ashtu edhe në kuptimin fetar dhe kombëtar, për liritë e njeriut dhe të drejtat e të gjithëve si të lirë për të vepruar, menduar dhe besuar.

Gazeta Metro, është themeluar nga një grup gazetarësh me përvojë, artistëve, dizajnerëve dhe ekspertëve të IT dhe fushave të ndryshme, më 7 nëntor 2016, dhe shpreson të festoj ditëlindje pakufi në numër si e besueshme, kredibile dhe e pavarur.


Drejtor/CEO

Valon A. Syla

[email protected]


Marketing Menaxher

Minka Berisha

[email protected]


Redaktor

Valmir Krasniqi

[email protected]


Gazetarë

Leonitë Demaku

[email protected]


Fatbardha Krasniqi

[email protected]


Doruntinë Ramadani

[email protected]


Leotrim Haziraj

[email protected]


Fitore Zeqiri

[email protected]


Marigona Redenica

[email protected]Ndërkombëtare

Pleurat Mamudi


Sport

Albin Elezaj

[email protected]

Rozë

Minka Berisha

[email protected]Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë