Loading…

Për një javë në Maqedoni janë dhënë mbi 13 mijë vendime për izolim

  • 07/04/2021 | 18:19

Për një javë në Maqedoni janë dhënë mbi 13 mijë vendime për izolim

Për një javë në Maqedoni janë dhënë gati 14 mijë vendime për izolim, shkruan Gazeta Metro.


Magdalena Filipovska Grashkoska, Kryetarja e Këshillit Inspektorial bëri të ditur se Inspektorati Shtetëror Sanitar ka dhënë 14 gjithsej 13.957 vendime për izolim për këtë javë.

“Inspektorati Shtetërore Sanitar kreu 92 mbikëqyrje dhe shqiptoi 17 vendime për shkelje. Javën e kaluar u dhanë gjithsej 13.957 vendime për izolim për personat e sëmurë si dhe personat që kanë pasur kontakt me person të infektuar”, tha Grashkoska.

AUV ka kryer 220 mbikëqyrje dhe ka dhënë tetë vendime për parregullsi, 15 edukime dhe dy dënime me para, ndërsa Inspektorati Shtetëror për Mjedis Jetësor ka kryer 39 mbikëqyrje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë