Loading…

Për një javë u dyfishuan infektimet me COVID-19 në Kosovë

  • 26/06/2022 | 08:25

Për një javë u dyfishuan infektimet me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri dje janë 213 raste aktive me COVID-19. Ndërkohë, shtatë ditë më parë, konkretisht më 19 qershor, ishin vetëm 106 raste aktive.


Sipas Institutit, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.399 doza të vaksinës.

“823.674 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe janë dhënë 103.144 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

“Nga 346 testime, 49 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.369

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë