Loading…

Për rikthimin e Shefqet Krasniqit si imam, nisi peticion një njeri i VV’së

  • 14/11/2018 | 14:40

Për rikthimin e Shefqet Krasniqit si imam, nisi peticion një njeri i VV’së

Para pak ditësh u njoftua për një peticion që kishte nisur me qëllim të kthimit të imamit Shefqet Krasniqi si ligjërues në xhaminë e madhe në Prishtinë.


Tani mësohet se peticionin për kthimin e imam Krasniqit në xhaminë e madhe e kishte nisur një anëtar i Vetëvendosjes, shkruan gazetametro.net

Eshtë fjala për anëtarin e kësaj partie, Arian Xhezairi, i cili edhe vetë njihet për bindjet e tij fetare.

Ndryshe, imami Shefqet Krasniqi njihet për idetë e tij radikale. Kur jemi te idetë radikale, ai gjithashtu, ndër të tjerash, njihet si promovues i besimit se vendet duhet të udhëhiqen duke u bazuar në ligjin e sheriatit. Me fjalë të tjera, imami Krasniqi është kundër idesë së sekularizmit apo ndarjes së fesë nga shteti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë