Loading…

Për rrëzimin e qeverisë, kemi vota edhe nga pozita

  • 14/04/2017 | 11:22

Për rrëzimin e qeverisë, kemi vota edhe nga pozita

Rrëzimi i qeverisë Mustafa përmes mocionit të mosbesimit të iniciuar nga Nisma do të mbështetet edhe nga deputetët e pozitës. Kështu ka bërë të ditur shefja e grupit parlamentar të Nismës, Valdete Bajrami.


Ajo sot në një konferencë për media në ambientet e Kuvendit, ka thënë se mocionin e opozitës kanë shprehur gatishmëri ta mbështesin jo vetëm deputetët e pavarur por edhe ata nga pozita. Numri i tyre sipas saj është më i madh se sa ata që janë deklaruar publikisht.

Tutje, Bajrami ka thënë se mocioni deri në fund të javës së ardhshme do të procedohet në Kuvend. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë