Loading…

Për shkak të këtij gabimi që vazhdimisht e bëni, krepat bëhen rripake

  • 11/08/2022 | 18:18

Për shkak të këtij gabimi që vazhdimisht e bëni, krepat bëhen rripake

Vetëm kështu do të bëni brumin perfekt!


Përgjigjja është e thjeshtë që pak e dinë – sepse e keni përzier brumin për një kohë të gjatë!

Kështu mashtrohen më shpesh ata që nuk kanë eksperiencë të mjaftueshme, ndaj besojnë se duhet përzier brumin sa më shumë që të dalin krepat më të mira.

Dhe, e vërteta është, në fakt, se përzierja e gjatë zhvillon më shumë gluten në brumë dhe i bën krepat më të rripake.

Çështja, pra, është në diçka krejtësisht tjetër – duhet të rrihni lehtë vezët me pirun me pak kripë, të shtoni qumësht dhe më pas miell dhe të përzieni aq sa masa të bashkohet.

Lëreni të qëndrojë për një kohë të shkurtër, më pas shtoni ujë sipas dëshirës dhe nuk do të ketë droçka dhe nuk ka nevojë për përzierje të gjatë.

Kur t’i skuqni, krepat do të jenë të buta dhe shumë të shijshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë