Loading…

Për ta kuptuar të ardhmen e Eriksenit, duhet pritur një muaj

  • 19/06/2021 | 15:15

Për ta kuptuar të ardhmen e Eriksenit, duhet pritur një muaj

Christian Eriksen duhet të presë në mënyrë që të dijë nëse do luajë futboll më në jetën e tij.


Pas arrestit kardiak të së shtunës në ndeshjen ndaj Finlandës, Christian Eriksen është operuar dhe iu është montuar një defibrilator zemre në rast se ka ndonjë sulm tjetër.

Eriksen tani është rikthyer në shtëpi pas një jave qëndrimi në Righospitalitet në Kopenhagë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Eriksen duhet të presë të paktën një muaj për të parë situatën me defibrilatorin e zemrës dhe pas ekzaminimeve të ndryshme të konstatohet nëse defibrilatori i tij duhet të hiqet apo jo.

Në rast të heqjes së defibrilatorit, atëherë Eriksen do të kishte shanse të rikthehej, por në rast se jo, atëherë ai duhet të pesnionohet nga futbolli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë