Loading…

Për UNESCO, Kosova kërkon mbështetje nga Egjipti

  • 02/03/2017 | 10:30

Për UNESCO, Kosova kërkon mbështetje nga Egjipti

Një delegacion nga Egjiptit i përbërë nga ambasadori Mohamed El-Orabi, deputet i parlamentit të Egjiptit dhe ish-ministër i Jashtëm i Egjiptit si dhe Ahmed El-Moslemany- ish – këshilltar i presidentit Adly Mensur, kanë zhvilluar një vizitë zyrtare në Kosovë.


Me këtë delegacion është takuar Veton Berisha, deputet i Kuvendit të Kosovës si përfaqësues i komunitetit egjiptian të Kosovës, njofton kumtesa nga Partia Liberale Egjiptiane, transmeton koha.net.

Me këtë rast, nga Egjipti është kërkuar mbështetja për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë