Loading…

Përçahet keq Lista Serbe

  • 22/12/2016 | 13:56

Përçahet keq Lista Serbe

Vendimi i një pjese të Listes Serbe për kthimin në institucione ka nxitur reagime dhe perqarje të këtij subjekti politik të serbëve të Kosovës.


Shef i grupit parlamentar Slavko Simic u rikthye sot në parlament për të marrë pjesë në debatin për Buxhetin e Republikes së Kosoves.

Përçajrja filloi me shkarkimin e ministrit Ljubomir Maric dhe emërimin në këtë pozitë të Mirjana Jevtic, transmeton gazetametro.net.

Kundereagimi filloi nga zavendeskryeministri Branimir Stojanovic me deputetët tjerë të Jugut ku dje u mblodhen dhe me ndimën e deputetit Goran Rakic e shkarkun Simicin nga shefi i grupit parlamentar.

Mirëpo reagimi i Simiqit ishte i shpjet, ku mbrëmë ai doli me një deklaratë dhe i demantoi deputetët duke argumentuar se Nenad Rasici dhe deputeti Goran Rakic jane të larguar nga grupi parlamentar i Listes Serbe dhe ata nuk janë legjitim ta shkarkojnë atë dhe ta emerojnë Sasha Milosavljevicin. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë