Loading…
Përcaktohet referi i finales së Botërorit
  • 12/07/2018 | 20:18

Përcaktohet referi i finales së Botërorit

Referi argjentinas, Nestor Pitana, do ta referojë finalen e Kupës së Botës “Rusia 2018” mes Francës dhe Kroacisë.

Në këtë Botëror ai iu ka referuar të dyja kombëtareve, Kroacisë në 1/8 e finales në triumfin në penalti ndaj Danimarkës, dhe Francës në fitoren 2:0 ndaj Uruguait në çerekfinale.

Ai po ashtu ka gjykuar në ndeshjen e parë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, dhe në atë mes Meksikës dhe Suedisë.

Ndërkaq, ai në finale do ta ketë ndihmën e asistentëve po ashtu argjentinas, Hernán Maidana dhe
Juan Pablo Bellat.

Zyrtar i katërt do të jetë holandezi, Bjorn Kuipers, ndërsa i katërt, bashkëvendësi i tij, Erwin Zeinstra.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë