Loading…

Përçarje mes Aleancës për Shqiptarët dhe Qeverisë së Zaevit

  • 10/04/2018 | 12:49

Përçarje mes Aleancës për Shqiptarët dhe Qeverisë së Zaevit

Partia e Zijadin Selës, ‘Aleanca për Shqiptarët’, ka lajmëruar të hënën se nuk do t’i bashkohet Qeverisë së Zaevit.


“Ky vendim unanim i Aleancës është i bazuar në indikacionet se kjo qeveri nuk është mjaftueshëm bindëse në përkushtimin e saj për reforma radikale në këtë vend, dhe veçanërisht në indiferencën e saj ndaj implementimit dhe zbatimit të principeve dhe funksionimit të sundimit të ligjit, ka thënë kjo parti, shkruan Republika.mk, përcjell gazetametro.net.

Aleanca për shqiptarët gjithashtu ka thënë se i mbështet përpjekjet dhe inkurajon faktorin ndërkombëtar dhe Qeverinë e Maqedonisë që të zgjidhin çështjen e emrit. gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë