Loading…

Përditë e më pak pacientë të shtruar nëpër spitale nga COVID-19

  • 11/06/2021 | 14:08

Përditë e më pak pacientë të shtruar nëpër spitale nga COVID-19

Në QKUK, klinikat COVID,  dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 122 pacientë, shkruan Gazeta Metro.


Prej tyre, 33 janë të konfirmuar me COVID-19 dhe 84 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Në QKUK janë të shtrirë 85 pacientë:

19 janë të konfirmuar me Sars Cov-2

67 janë me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave:

Klinika Infektive, 18 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 66 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 37 pacientë:

14 të konfirmuar pozitivë

17 me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 19 pacientë

Spitali i Gjilanit, 5 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 5 pacientë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë