Loading…

Përdorni akull dhe do t’i thoni “lamtumirë” hekurosjes

  • 19/01/2021 | 18:56

Përdorni akull dhe do t’i thoni “lamtumirë” hekurosjes

Jeni të lodhur nga hekurosja? Ekspertet kanë një zgjidhje për të ia shpëtuar jetën kujt do që ka një tharëse rrobash në shtëpi, transmeton Gazeta Metro.


Me disa kube akulli, mund të i drejtoni rrobat e rrudhura.

“Kur vendosni rrobat në tharëse, shtoni disa kube akulli. Nxehtësia do të shkrijë akullin dhe do të krijojë një re me avull, duke i bërë rrobat të duken sikur të ishin hekurosur vetëm pas tharjes,” thuhet në shpjegim.

Zgjidhja e tij është ideale për këdo që hekuros rrobat për orë të tëra, por nuk është diçka e re. Është një mashtrim që u bë viral pak më shumë se tre vjet më parë kur u postua në kanalin YouTube HelloIamBear. Thjesht sigurohuni që tharësja të mos jetë e plotë në mënyrë që avulli të arrijë të gjitha rrobat./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë