Loading…

Përdornin virus kompjuterik, dy të arrestuar në Prishtinë

  • 08/06/2017 | 13:47

Përdornin virus kompjuterik, dy të arrestuar në Prishtinë

Policia e Kosovës përatësisht sektori për Hetimin e Krimeve Kibernetike ka arrestuar dy të dyshuar, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin duke përdorur virus kompjuterik kanë arritur që të vjedhin kredenciale nga viktimat e rrjetit social Instagram.


Në cilësinë e provës materiale nga të dyshuarit janë sekuestruar 2 kompjuterë, 1 llap top 3 telefona dhe 3 HDD (hardisk).

Pas intervistimit në konsultim me prokurorin kujdestar të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në Prishtinë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë