Loading…
Përfaqësuesi serb tha ”Kosova dhe Metohija”, Ministri Shala lëshon mbledhjen
  • 06/12/2018 | 19:21

Përfaqësuesi serb tha ”Kosova dhe Metohija”, Ministri Shala lëshon mbledhjen

Në emisionin Frontal të T7, Ministri Shala ka folur rreth takimit të sotëm të CEFTA’s.


Ky takim nuk zgjati më shumë se 15 minuta dhe ministri Shala ka treguar arsyen përse, shkruan gazetametro.net

Ai ka thënë se ka urdhëruar që të ndërpritet takimi menjëherë në momentin që përfaqësuesit serbë dhe ata të

Bosnjës i janë referuar Kosovës me ‘Kosova dhe Metohija’.

Kjo, edhe pse ministri serb ishte paralajmëruar që Kosovës t’i referohej me emrin Republika e Kosovës e jo me ‘Kosova dhe Metohija.

Ndryshe, Shala ka thënë se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë