Loading…

Përfitimet mjekësore nga ngrënia e ananasit

  • 22/09/2022 | 23:05

Përfitimet mjekësore nga ngrënia e ananasit

Mos lejoni që ajo lëkurë me gjemba t’ju frikësojë, sepse ananasi është mjaft i ëmbël për të rivalizuar shumicën e ëmbëlsirave dhe ka goxha përfitime shëndetësore.


Profili mbresëlënës i të ushqyerit të ananasit e bën atë një ëmbëlsirë të shëndetshme, pjatë anësore ose ushqim në çdo kohë.

KlanKosova.tv ju prezanton me prej mënyrave se si ngrënia e ananasit mund të përmirësojë shëndetin tuaj bazuar në kërkimet e fundit, të konfirmuara edhe nga dietologia e njohur, Julia Zumpano.

Ananasi ofron shumë lëndë ushqyese përfshirë, rritjen e vitaminës B dhe C, manganit, fibrave si dhe mineraleve të yndyrshme, siç janë niacina dhe folatet.

Gjithashtu, ky frut promovon shërimin e indeve, lufton inflamacionet, ndihmon tretjen, lehtëson dhimbjet e artritit si dhe ndikon në humbjen e peshës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë