Loading…

Përfitimet pas meçit: Fury me fitime të mëdha, Schwarz nuk prek as milionëshin

  • 16/06/2019 | 16:12

Përfitimet pas meçit: Fury me fitime të mëdha, Schwarz nuk prek as milionëshin

Në mëngjesin e së dielës(sipas kohës tone lokale), në “MGM Grand Garden Arena” u takuan Tyson Fury dhe Tom Schwarz, me Furyn i cili zhvilloi një super meç, transmeton Gazeta Metro.


Tyson Fury arriti që ta fitoi këtë meç që në raundin e dytë, duke detyruar kundërshtarin që ta dorëzoi meçin.

Pos kësaj, Tyson Fury arriti që të fitojë edhe 11.2 milionë euro, një shumë shumëfish më e madhe krahasuar me atë të Tom Schwarzit, i cili ka arkëtuar vetëm 280 mijë euro.

Sipas mediave angleze këto shifra mund të rriten në bazë të shikueshmërisë.

Kujtojmë që për britanikun kjo ishte fitorja e 28-të në karrierë, nga të cilat 18 i ka me nokaut, gjithashtu ka edhe një barazim./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë