Loading…

Përformanca e parë lakuriq, para audiencës (Video+16)

  • 27/01/2017 | 20:51

Përformanca e parë lakuriq, para audiencës (Video+16)
 Kompania e vallëzimit Sydney ka realizuar një vallëzim ku personazhet e tij ishin të gjithë lakuriq.

Si pjesë e Festivalit Sydney kjo ngjarje renditet si e para në botë që ka realizuar një kompani vallëzimi  ku ideja ishte që valltarët të shfaqeshin nudo.

Ky vallëzim u bë nga koreografi i frymëzuar nga Galeria e Arteve në New South të Wales, nga shou veror ‘’ Art from the Tate Collection’’.

Me tiketat të cilat janë shitur, për specialen ‘’vetëm lakuriq’’ kanë shtuar dhe faturën  për vendin pasi janë shitur brenda një dite.

Shfaqja e koreografit të Rafael Bonachela është kujdesur për valltarët që ata do duhej të jenë mbi 18 vjeç.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë