Loading…

Përfundon koha e rregullt: Klaksvik – Ballkani shkon në vazhdime

  • 11/08/2022 | 21:56

Përfundon koha e rregullt: Klaksvik – Ballkani shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen Klaksvik – Ballkani.


2:1 është rezultati i kohës së rregullt, në ndeshja e kthimit, e vlefshme për kualifikueset në Ligën e Konferencës, në mes Klaksvik – Ballkani.

U zhvillua një pjesë e parë me jo shumë raste nga ekipi kosovar.

Ishte Korenica që kishte mundësinë më të mirë për Ballkanin, por që nuk u tregua i saktë.

Në anën tjetër ekipi mysafirë krijuan disa raste, por as ata nuk ishin konkret.

Pak minuta pa përfunduar pjesa e parë, shënoi Krasniqi, por që gjyqtari e anuloi për pozicion jashtë loje.

Në pjesë e dytë u shënuan tri gola, dy nga vendasit një nga ekipi kosovar.

Në minutën e 56` ishte Mikkelson që shënoi dhe i dhuroi epërsinë ekipit vendas.

Ermal Krasniqi shënoi në të 83` për të barazuar ndeshjen në 1:1.

Kur po mendohej se gjithçka kishte përfunduar, ishte Da Sivla që shënoi për Klaksvik, duke i dhuruar sërish epërsinë.

Kështu me rezultat të përgjithshëm 4:4 ndeshja shkon në vazhdime.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë