Loading…

Përfundon në polici ‘avokati’, përdorte licencën e vëllait binjak

  • 15/04/2017 | 18:45

Përfundon në polici ‘avokati’, përdorte licencën e vëllait binjak

Policia në Prizren ka iniciuar rast për prezentim të rrejshëm ndaj një personi, i cili po kryente punën e avokatit, duke shfrytëzuar licencën e vëllait të tij binjak.


Këtë rast policia e ka zbuluar gjatë intervistimit të një pale të dyshuar për kanosje dhe armëmbajtje pa leje, raporton gazetametro.net.

Në njoftimin e policiës thuhet se, njëri nga hetuesit ka kërkuar nga avokati të prezantohej dhe të tregonte licencën.

Pasi i njëjti e kishte treguar emrin dhe mbiemrin nuk e kishte deklaruar licencën dhe ky fakt e kishte vë në dyshime hetuesin i cili kishte hetuar më tej dhe kishte gjetur se avokati i paraqitur nuk kishte licencë nga Oda e Avokatëve dhe e kishte deklaruar emrin dhe mbiemrin e vëllait të tij binjak që ishte avokat i licencuar. Lidhur me këtë rast, policia, në konsultim me prokurorin e shtetit ka iniciuar rastin për Prezantim të rrejshëm. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë